“HİÇ KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK, ÜŞÜMEYECEK”

0
Paylaşım
313
Görüntülenme

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, AYDIN’DA HİÇ KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMEYECEĞİNİ VE SOĞUKTA ÜŞÜMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Söke’de Belediye Başkanı Levent Tuncel’i ziyaret etti ve Çarşamba Pazarı’nı gezdi.

Söke Belediyesi; Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan ve parti yöneticilerinin de bulunduğu ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ağırladı.

Başkan Levent Tuncel ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; el birliği içinde, hizmet için canla başla çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Otopark projesi başta olmak üzere Söke’ye kazandırılacak hizmetlerin görüşüldüğü toplantı öncesinde açıklama yapan Başkan Çerçioğlu, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, meclis üyeleri ve tüm yöneticilere hizmetleri için teşekkür etti.

Sosyal Belediyeciliğin önemine değinen Başkan Çerçioğlu, vatandaşın ekonomik zorluklar içinde olduğunu vurguladı, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak vatandaşın her zaman yanında olacaklarını söyledi.

“OTOPARK PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Başkan Çerçioğlu, “Levent Başkanımız ile daha önce Söke ile ilgili yapacağımız projeleri görüşmüştük. Söke’nin merkezinde bir yeraltı otoparkı projesi çalışmalarımız başladı. Proje çalışmaları devam ederken bir yandan da anıtlar kurulu ile görüşmeler devam ediyor. Yaptığımız ve önümüzdeki süreçte yapacağımız işler var” diye konuştu.

“ESNAFIN, ÇİFTÇİNİN DERDİNE DERMAN OLUN”

Söyleyecek sözü olmayanların CHP’li belediye başkanlarıyla uğraştıklarını öne süren Çerçioğlu, “Diğer Büyükşehirlerde olduğu gibi alt ve üst yapı anlamında biz de Aydın’da büyük yol kat ettik. Bazı kendilerini bilmezler söyleyecek bir sözleri olmayınca CHP’li Belediye Başkanları ile uğraşıyorlar. Yaptığınız proje yoksa, halkın içine çıkamıyorsanız, esnafın, çiftçinin derdine derman olamıyorsanız ancak yerel yöneticilere saldırırsınız. Eğer vatan ve milleti seviyorsanız, çıkın esnaf, çiftçinin derdine derman olun. Her gün sabah yeni bir zam haberi ile uyanıyoruz. Sizlerin tuzu kuru olabilir ama insanları bir somun ekmeğe muhtaç ettiniz. Vatandaşların derdi ile ilgilenin” dedi.

“AYDIN’DA HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ YATAĞA AÇ GİRMEYECEK, SOĞUKTAN ÜŞÜMEYECEK”

Soğukların başladığı şu günlerde vatandaşların sıkıntılarının da arttığına dikkat çeken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Önceden belediyeler alt ve üst yapı yapardı. Artık belediyecilik bu değil. En önemlisi sosyal belediyelik. Kente yaptığınız asfalt veya kaldırım, o kentte yaşayan insanlar açsa hiçbir şey ifade etmiyor. Siz önce o kentte yaşayan yoksul vatandaşa el uzatmak zorundasınız. İşte CHP’li Belediyeler yoksul vatandaşın, garip gurabanın yanında oldu, olmaya devam ediyor. Önce bu sonra alt ve üst yapı. Eğer belediye başkan olduğunuz kentte bir vatandaşınız yatağa aç giriyorsa bizler uyuyamayız. Soğuktan bir çocuk üşüyorsa bizler uyuyamayız. Bir kaldırımı eksik yaparız ama bizim belediye başkanı olduğumuz kentte hiç kimse yatağa aç girmez” ifadelerini kullandı.

ÇARŞAMBA PAZARI’NDA ALIŞVERİŞ YAPTI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Söke Belediyesi’ndeki ziyaretinin ardından, Çarşamba Pazarı’na geçti.

Burada pazar alışverişi yapan başkan Çerçioğlu, pazarcı esnafının ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Başkan Çerçioğlu’na, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Veli Devrim Yerli ve Mustafa İberya Arıkan da eşlik etti.

 

İlgiliHaberler

Sonraki Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gazete Manşetleri

Tavsiye edilen

Flaş Haberler

Trend Haberler